گل وگیاه زینتی – فروش گل و گیاه زینتی و آموزش پرورش گل زینتی گلخانه سایت گل بام

گل و گیاه زینتی در آپارتمان ، حیاط و تراس خانه ها کاربردهای بسیاری دارد.

فروش گل و گیاه زینتی یکی از فعالیت های این مجموعه است.

گل و گیاه زینتی شامل گونه های بسیاری از گل ها و گیاهان می شود که با توجه به آب  هوا و موقعیت مکانی قرار دادن گلدان یا موقعیت باغچه ها ممکن است از گونه های خاصی استفاده شود.

برای پرورش گل و گیاه زینتی امکانات و فضای خاصی مانند گلخانه فضای بسته مورد نیاز است که برخی از آنها به شرح زیر می باشد:

دسترسی به منابع آب با کیفیت و کمیت مناسب

اثرات محیطی؛ جایی که دائما دارای آب و هوای نامساعد، بارانهای شدید، سایه ناشی از واقع شدن در دامنه شمالی کوههای بلند و یا درختان سر به فلک کشیده می‌باشد مناسب احداث گلخانه نیست. شدت نور یکی از عوامل تعیین کننده محسوب می‌گردد.

نوع محصولی که در برنامه تولید قرارمی گیرد ، با توجه به اینکه گرایشها به سمت تولید اختصاصی محصولات است و دستور کار تولید پس از مطالعه ابتدایی بازار داخلی و خارجی مشخص می‌گردد قبل از احداث، ابتدا بایستی تعیین کنند که چه محصولی تولید شود سپس تصمیم به احداث گلخانه در منطقه و اقلیمی مناسب آن محصول بگیرید (در نظر داشتن قوانین مربوط به زمین محدوده‌های شهری و احداث و بهره برداری از گلخانه‌ها و ...). محل احداث بایستی حتی الامکان مسطح باشد چرا که در صورت ناهمواری و شیبدار بودن، ایجاد یک گلخانه بزرگ با مشکلات و هزینه‌های زیادی برای تسطیح همراه خواهد بود.

جهت گلخانه‌ها

یکی از مواردی که در کیفیت خوب گل و گیاه تولیدی تاثیر داشته و گل ها و گیاهان خوبی به عمل می آورد جهت گلخانه است.

در خرید و فروش گل و گیاه زینتی کیفیت گلها و گیاهان می تواند قیمت آنها را تا حد زیادی بالا و پایین ببرد ، کیفیت خوب گیاهان نیز با میزان و نحوه نورگیری آنها ارتباط مستقیمی دارد.

اسکلت گلخانه سایه ایجاد می‌کند و با توجه به زاویه تابش، این سایه‌ها متفاوت است لزوم توجه به این امر به ویژه در تولید زمستانه حایز اهمیت است چرا که تغییرات اندکی در درصد نور رسیده به گیاهان می‌تواند نقش بسزایی در کمیت و کیفیت تولید داشته باشد. موقعیت گلخانه باید به صورتی باشد که بیشترین مقدار نور را دریافت نماید. اولین انتخاب برای موقعیت گلخانه به صورت نمای جنوبی یا جنوب شرقی می‌باشد. نور تمام روز بهترین شرایط را برای گیاه فراهم می‌کند. البته نور تابیده شده از جانب شرق، به هنگام صبح، برای گیاهان کافی می‌باشد. نور صبح بیشترین مطلوبیت را داراست، زیرا که به گیاهان اجازه داده می‌شود که فرایند تولید غذا را زودتر آغاز نمایند و این موضوع منجر به حداکثر رشد می‌شود. به طبع انتخابهای بعدی، نمای جنوب غربی و نمای غربی می‌باشد؛ چرا که دریافت نور دیرتر صورت می‌گیرد. نمای شمالی کمترین مطلوبیت را دارد و فقط برای گیاهانی که نور کمی احتیاج دارند مناسب می‌باشد.

درختان برگ ریز مانند افرا و بلوط می‌توانند به طور مؤثری از نور شدید بعدازظهر تابستانی با ایجاد سایه بکاهند. البته باید توجه داشت که درختان در هنگام صبح، بر روی گلخانه سایه نیندازند. این درختان در زمستان اجازه می‌دهند که نور کافی به گلخانه برسد؛ چرا که در پاییز برگهای خود را از دست می‌دهند.

این مجموعه آماده عرضه و فروش گل ها و گیاهان زینتی از بهترین گلخانه ها به متقاضیان محترم می باشد.

برای خرید و فروش گل و گیاه زینتی با ما تماس بگیرید.